۳ نکته برای تبدیل شدن به یک عکاس منحصربه‌فرد و موفق

بازدیدها: 114

Sending
User Review
0 (0 votes)

اگر می خواهید یک عکاس موفق باشید ، در این صورت مواردی وجود دارد که حتما باید بدانید.

آنچه شما در این مقاله خواهید آموخت:

سه نکته کلیدی برای تبدیل شدن به یک عکاس واقعا استادانه.

© Kevin Landwer-Johan

© Kevin Landwer-Johan

آیا این مسیر کوتاه خواهد بود؟ احتمالا نه!

اما الزاما مشکل هم نیست. اگر از عکاسی لذت می برید ، سرگرم کننده خواهد بود!

بنابراین اگر آماده هستید تا یک عکاس بی نظیر و موفق باشید …

پس شروع کنیم …

نکته ۱: در کار خود درگیر “باید ها” نشوید

بسیاری از عکاسان به مطالعه آموزش ها می‌پردازند و فیلم های آموزشی تماشا می کنند. سپس سعی می کنند دقیقا آنچه را که آموزش داده می شود تقلید کنند. آنها سعی می کنند همان عکس‌هایی را که مدرس به آنها می گوید ، ثبت کنند.

اگر به این روش عکاسی را یاد می گیرید ، در نهایت سبک عکاسی مانند همه دیگر افراد خواهید داشت. شما هرگز سبک منحصر به فرد خود را کشف نخواهید کرد.

قطعا خوب است که از کسانی که مهارت و درک بیشتری دارند بیاموزیم و یاد بگیریم. اما هیچ فرمولی برای عکاسی کامل وجود ندارد. هیچ راه کاملاً صحیحی برای عکس گرفتن وجود ندارد.

این که آیا شما در حال گرفتن یک پرتره نیم تنه هستید یا از محصولاتی برای یک فروشگاه عکاسی می کنید ، هیچ قانون یکتا و سریعی وجود ندارد. دستورالعمل هایی وجود دارند. اگر از آنها پیروی کنید ، عکس هایی کاملاً شفاف و بسیار کاملی ثبت خواهید کرد. اما اگر سعی کنید سرسختانه به یک روش بچسبید ، عکس خلاقانه‌ای نخواهید گرفت.

© Kevin Landwer-Johan

مدلی با لباس سنتی تایلندی در کنار یک بچه فیل

هر صحنه ای که از آن عکس می گیرید، خود متنوع است. حتی اگر هر روز از یک باغ یا ساختمان مشابه عکس بگیرید ، اوضاع تغییر خواهد کرد. نور متفاوت خواهد بود. ممکن است یک روز آفتابی باشد و روز دیگر باران ببارد. ممکن است سوژه شما به مرور زمان تغییر کند.

بنابراین باید آنچه را که آموخته اید به کار بگیرید و آن را با شرایط تطبیق دهید. از تکنیک های عکاسی متناسب با سوژه و شرایط فعلی استفاده کنید.

© Kevin Landwer-Johan

© Kevin Landwer-Johan

مهارت ها را بدست آورید و قوانین را بیاموزید. این موارد را به خوبی بدانید ، تا هر وقت می خواهید یک عکس بگیرید ، دچار آشفتگی فکری نشوید.

اما درگیر قوانین نشوید. انجام این کار ممکن است نتایج فنی صحیحی به همراه داشته باشد. اما اغلب عکس‌هایی که فقط از لحاظ فنی صحیح هستند ، کسل کننده خواهند بود.

می توانید مجموعه‌ای از نمونه عکس های مشابه را در رسانه های اجتماعی و سایت های به اشتراک گذاری عکس و یا کتاب های آموزش عکاسی پیدا کنید. همه آنها از این نظر تکراری و شبیه به هم هستند که عکاس فقط قوانین را رعایت کرده است.

در عوض قوه خلاقیت خود را بکار بگیرید. قوانین را در نظر بگیرید ، اما آنها را اعمال نکنید مگر اینکه آنها در عکاسی شما به روشی که می خواهید موثر واقع شوند.

 

نکته ۲: برای گرفتن تصاویر استادانه احساس را در عکاسی خود قرار دهید

اگر می خواهید یک عکاس واقعاً عالی باشید ، یاد بگیرید که چگونه احساسات را در عکاسی خود تزریق کنید. اثری از خودتان را در تصاویر خود قرار دهید.

این همان چیزی است که باعث می شود عکس های شما بی نظیر باشد. هیچ شخص دیگری جهان بینی همانند شما را ندارد.

درک این موضوع برای بسیاری از عکاسان آسان نیست ، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که نگاهی به برخی از بهترین عکسها بیندازید. آنهایی که بیشترین توجه شما را به خود جلب می کنند.

از خود بپرسید که چرا آنها را دوست دارید؟ به بزرگان نگاه کنید. کارهای Irving Pen ، Ansel Adams ، Henri Cartier-Bresson و موارد مشابه را ببینید. درواقع جهان بینی و عکاسی از دید خود است که باعث می شود عکس های آنها خاص باشد.

© Kevin Landwer-Johan

© Kevin Landwer-Johan

به عکس های مورد علاقه‌تان که گرفته اید نگاه کنید. چه چیز خاصی در مورد آنها وجود دارد؟ آیا آنها فقط از لحاظ فنی صحیح هستند یا دلایل دیگری نیز وجود دارد؟ آیا آنها لحظه ای منحصر به فرد را ثبت کرده‌اند؟ آیا شامل احساسات و عواطف هستند؟

عکس هایی که احساسات را مجسم می کنند قدرتمندتر هستند. ثبت لحظه ای که احساسات را منتقل می کند ، صرف نظر از ملاحظات فنی ، اغلب منجر به مطلوب ترین عکس ها می شود.

نقص فنی حتی می تواند احساس را در یک عکس تقویت کند. لحظه ای از خنده که به اشتباه بیان شده می تواند به احساس روحیه بیفزاید. عکس غافلگیرکننده‌ای از کسی که احساس غم و اندوه می کند ، به ابراز ناامیدی آنها می افزاید.

© Kevin Landwer-Johan

© Kevin Landwer-Johan

پایین خط زیر است:

اگر می توانید در عکس های خود احساسات را بگنجانید، اگر می توانید از طریق دیدگاه خود درباره چیزی با بینندگان ارتباط برقرار کنید ، در این صورت  شما در رسیدن به مرحله “عکاس موفق” بسیار خوب پیش می‌روید.

 

نکته ۳: هنر خود را مورد مطالعه قرار دهید و در هر فرصتی عکاسی کنید

نکته جالبی در مورد عکاسی وجود دارد:

هرچه بیشتر عکاسی کنید ، به عنوان یک عکاس سریع تر پیشرفت خواهید کرد.

مهارت های فنی شما بهبود می یابد ، همچنین توانایی شما در دیدن آن چیزهایی که باعث ایجاد یک عکس عالی می شود افزایش خواهد یافت.

© Kevin Landwer-Johan

© Kevin Landwer-Johan

به شما پیشنهاد می کنم به یادگیری یک تکنیک جدید عکاسی در هر ماه یا حتی هر هفته متعهد شوید. اجازه دهید این تکنیک جدید در ناخودآگاه شما نقش ببندد. در نتیجه دیگر لازم نخواهد بود تا درگیر این موضوع شوید که چه تنظیماتی را روی دوربین اعمال کنید. تنظیمات بطور ناخودآگاه به ذهن شما خطور می‌کنند. حتی هنگامی که در حالت دستی عکاسی می‌کنید.

رسیدن به این سطح بالا از توانایی به زمان نیاز دارد. شما نیز مانند هر هنرمند دیگری باید با تسلط بر مقدمات شروع کنید. پس از این مرحله، می توانید آنچه درونتان دارید را ابراز کنید.

یادگیری نواختن پیانو یا خوب رقصیدن شامل حوصله  و ساعت‌ها تمرین مصمم است. عکاسی نیز همین‌طور! هرچه بیشتر مطالعه کنید و با دوربین خود تمرین داشته باشید، بیان قوی‌تری در عکاسی خواهید داشت. هرچه فکر شما کمتر در مورد تنظیماتی که باید انجام دهید درگیر باشد، تمرکز بیشتری روی خلاقیت خواهید داشت.

بنابراین خود را در ژانرهای مورد علاقه عکاسی‌تان مشغول کنید. با صرف زمان کافی و با میل به پیشرفت عکاسی را انجام دهید.

با گذشت زمان مهارت های عکاسی شما پیشرفت خواهد کرد و و خیلی زود، شما یک عکاس موفق خواهید بود.

Laughing Lady

Chiang Mai, Thailand – February 6, 2016: A woman with a red umbrella laughs with friends before the start of the annual flower parade in Chiang Mai, Thailand.

نتیجه

من معتقدم همه ما ذاتاً خلاق هستیم. ما آفریده شده ایم تا خلاق باشیم.

این بدان معنی است که هر یک از ما این توانایی را داریم که عکاس خوبی باشیم.

شما فقط باید در عکاسی خود سخت تلاش کنید.

سرانجام ، شما عکسهای خیره کننده و بی نظیری را خلق خواهید کرد.

منبع: Digital-Photography-School

Kevin Landwer-Johan

اسماعیل کارگر

عکاس و بلاگر در حوزه مهندسی و هنر.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *